Otwarcie galerii handlowych od 4 maja

Otwarcie galerii handlowych od 4 maja

30 kwietnia 2020 Wyłącz przez Autor

Tuż po weekendzie majowym, 4 maja 2020 r. zostaną z powrotem otwarte galerie handlowe. Na tą wiadomość wszyscy czekali. Jednak zakupy w galeriach nie będą jeszcze wyglądać jak w sytuacji z przed pandemii. Jakie obostrzenia na nas czekają w galeriach handlowych?

Galerie handlowe znów wypełnią się ludźmi po weekendzie majowym. Od 4 maja wznowione zostanie ich funkcjonowanie. Tak samo hotele i miejsca noclegowe mogą szykować się na otwarcie po majówce. Takie zmiany ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Premier ogłosił również na konferencji prasowej, że od 4 maja zaczną również na nowo funkcjonować biblioteki, muzea i inne ośrodki kultury. Powoli wracamy więc do normalności. Powrócą też zabiegi rehabilitacyjne. Od 6 maja zostaną natomiast otwarte żłobki i przedszkola.

A jak od 4 maja będą wyglądać zakupy w galeriach? Jeśli o nich mowa, to w sklepach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m2 dla zachowania bezpieczeństwa. Nie będą czynne przymierzalnie, a jeśli tak to na specjalnych warunkach. W galeriach handlowych będzie obowiązek noszenia maseczek oraz rękawiczek ochronnych. Z tego względu w każdym centrum handlowym będzie musiał znajdować się sklep z tymi artykułami.

A jak wygląda sytuacja zachorowań na covid-19? Obecnie mamy:

ZACHOROWANIA 12877 ZGONY 644 WYZDROWIENIA 3236