WOŚP 28 finał: 115 mln przed północą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przed północą podała do informacji kwotę jaką zebrali to: 115 362 894.

W niedzielę 12 Stycznia w Polsce oraz innych krajach oraz kontynentach odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie działało 1760 sztabów. Sztaby WOŚP czy wolontariuszy (ok 120 tyś.) można było spotkać na każdym kroku na całym terenie Polski. Pieniądze były zbierane na „polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Sztaby WOŚP działały w różnych krajach: Anglia, Niemcy, Holandia, Irlandia, Belgia, USA oraz Australia. W Australii wolontariusze zbierali na pomoc w walce z pożarami jakie panują tam od Października 2019 roku.

Jak co roku na każdym finale na licytacjach znajduje się wiele ciekawych i niepowtarzalnych przedmiotów. Na tegorocznym finale przedmiotem aukcji były m.in. replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, sukienka Roksany Węgiel, kurtka Bogusława Lindy z filmu „Psy”, kolacja z Robertem Lewandowskim.

Finał WOŚP tradycyjnie zakończony został „światełkiem do nieba”. W różnych miastach kraju było można oglądać różne efekty pirotechniczne oraz świetlne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *