Ukraiński boeing zestrzelony

Katastrofa samoloty Ukraińskich linii lotniczych w Iranie przyciągnęła uwagę całego świata. Jest to spowodowane konfliktem Iranu z Ameryką. Samolot pasażerski Boeing 737 rozbił się w środę rano zaraz po starcie z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie. Na pokładzie samolotu w chwili katastrofy znajdowało się 176 osób różnych narodowości. Niestety nikt nie przeżył.

W pierwszych doniesieniach nikt nie wiedział co było przyczyną katastrofy samolotu. Pierwsze informacje jakie zostały podane mówiły o awarii silnika. Informacja ta jednak szybko została usunięta z informacji podawanych przez Ukrainę.

Iran początkowo nie przyznawał się do zestrzelenia samolotu. Dodatkowo nie umożliwiał odczytania czarnych skrzynek. To prowadziło do wielu zastrzeżeń pierwszych przyczyn katastrofy.

Kolejna przyczyna katastrofy jaka została podana to zestrzelenie samolotu przez Iran.  Start samolotu złożył się z atakiem Iranu na Amerykańskie bazy wojskowe. Samolot pasażerski został błędnie oceniony przez irańskie wojsko jako obiekt wrogi.

Iran przyznał się do zestrzelenia samolotu pasażerskiego Ukraińskich linii lotniczych. Samolot przelatywał niedaleko ważnego obiektu wojskowego. Powodem jego zestrzelenia był tzw. „błąd ludzki”. Iran po ostrzelaniu Amerykańskich baz wojskowych był w stanie pełnej gotowości. Wysokie napięcie pełnej gotowości spowodowało omyłkowe zestrzelenie samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *